در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 13 خرداد 1399
 • بیانیه رییس دانشگاه فنی و حرفه ای
  به مناسبت روز جهانی قدس

   

   

  (حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مدظله‌العالی):
  «مسئلة فلسطین یک مسئلة اساسی است. امروز مسئلة فلسطین به برکت بیداری اسلامی، بار دیگر به یک مسئلة اصلی دنیای اسلام تبدیل شده است؛ نباید بگذارید این برجستگی و این امتیاز از بین برود و زیر توطئه‌ها و ترفندهای دشمنان مسلمان‌ها و دشمنان امت اسلامی پنهان بماند.» 
  قدس شریف، نخستین قبلة مسلمانان و جایگاه معراج آسمانی پیامبر خدا (ص) در نگرش مسلمانان جهان از ارزش والایی برخوردار است. با وجود این میزان اهمیت و اعتبار، مسجدالاقصی امروز در حصار صهیونیست‌ها گرفتار است. مردم مظلوم و ستمدیدة آن سرزمین به یاری ‏مسلمانان برای رهایی بیت‌المقدس از دست صهیونیست‏ها امید دارند و چشم‌انتظار همدلی و حمایت‌اند.
  جمعة‌ آخر ماه مبارک رمضان با دوراندیشی امام خمینی (ره) و رهبری دلسوزانة مقام معظم رهبری به‌عنوان «روز جهانی قدس» شناخته شده است. این روز نماد بیداری جهان اسلام است و هر سال، خیزش و بیداری ملت‌های مسلمان منطقه دامنة ضرورت حمایت از فلسطین و قدس شریف را گسترده‌تر می‌نماید.
  امسال به دلیل شیوع بیماری فراگیر کرونا و لزوم رعایت فاصلة اجتماعی در راستای مقابله با این بیماری و ویروس منحوس در کشور، حمایت از قدس و ابراز انزجار از حضور اشغالگران در فلسطین شکل و ابعاد جدیدی خواهد داشت و رسانه‌ها و فضاهای مجازی در این حرکت عمومی و تأثیر‌گذار رسالت مهمی بر عهده دارند و می‌توانند نقش‌آفرین باشند.
  اینجانب همدل و همصدا با خانوادة بزرگ و مؤمن دانشگاه فنی و حرفه‌ای ضمن پاسداشت روز قدس شریف و محکومیت جنایت‌های رژیم سفاک و صهیونیستی اسرائیل و حمایت‌های آمریکا از آن، با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی (ره) تجدیدپیمان کرده و با گوش سپردن به فرامین رهبر معظم انقلاب مشت‌های گره‌کردة خود را در فضای مجازی بر سر صهیونیسم غاصب و ایادی مستکبرش می‌کوبیم و ندا می‌دهیم: الـقـدس ُ لـنـا والحق لنا النصر لنا نحن الغالبون . . .

  ابراهیم صالحی عمران
                                                                                                                         رئیس دانشگاه