در حال بارگذاری ...
سه‌شنبه 13 خرداد 1399
 • وبینار مشترک بین المللی دانشگاه فنی حرفه ای و دانشگاه علوم کاربردی آلمان FHM

  در راستای توسعه همکار ی های علمی و بین المللی، دانشگاه فنی و حرفه ای با همکاری دانشگاه علوم کاربردی آلمان FHM وبینار مشترک برگزار می کند.

   


  در راستای توسعه همکار ی های علمی و بین المللی، دانشگاه فنی و حرفه ای با همکاری دانشگاه علوم کاربردی آلمان FHM وبینار مشترک با عنوان "بحران شیوع و آموزش های مهارتی"برگزار می کند.

   با توجه به تاثیرات منفی شیوع ویروس کرونا بر دولت ها و ملت ها در سراسر جهان به ویژه دانشگاه ها و سایر مراکز علمی و آموزشی، و ورود اصطلاح  “New Normal” به معنی "وضعیت عادی جدید" به دامنه واژگان در تمام زبان ها، اکثر مراکز آموزشی به آموزش در فضای مجاری روی آوردند تا با وضعیت عادی جدید سازگار شوند و از توقف فرایند آموزش جلوگیری نمایند.

  در روند آموزش تئوریک نرم افزار های متعددی به کار گرفته شده و با رضایتمندی نسبتا بالایی از فرایند آموزش و انتقال دانش در حال استفاده هستند و البته مشکلات فنی و زیر ساختی نیز موجب اختلال در ارتباط اساتید و دانشجویان با کلاس درس می شود که نمی بایست نادیده گرفته شود.

  اما در آموزش های مهارتی تنها انتقال دانش تئوری کفایت نمی کند و تمرکز اصلی بر توسعه ی مهارت های عملی فراگیران است. ارتقاء مهارت های عملی نیازمند فضای آزمایشگاهی و کارگاهی و حضور فیزیکی همزمان استاد و دانشجو در یک مکان واحد است. این حضور از یک سو خلاف پروتوکل های فاصله گذاری اجتماعی است و از سوی دیگر در دوران قرنطیه و بحران شیوع بیماری های مسری غیر ممکن است. راهکارهایی همچون استفاده از نرم افزار های شبیه ساز و ... نیز نیازمند خضور همزمان استاد و دانشجو در کارگاه است.

  در این وبینار پروفسور صالحی عمران تجربیات، راهکارها و چالش های پیش روی دانشگاه فنی و حرفه ای را مطرح خواهند نمود و پروفسور دوست محمدیان تجربیات و راهکارهای آلمانی، و فناوری های نوین مورد استفاده در اروپا را با تصمیم سازان دانشگاه فنی و حرفه ای به اشتراک خواهند گذاشت.

  دانشگاه فنی و حرفه ای روز یکشنبه 28 اردیبهشت 99 ساعت 10:30 صبح میزبان نگاه علاقه مندان است.

  مشاهده همزمان وبینار از طریق لینک Live.shooka.ir:8098  امکان پذیر خواهد بود.

  جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 42350137 و 42350123 تماس گیرید.

  دفتر همکاری های علمی و بین المللی

  دانشگاه فنی و حرفه ای

   

  نظرات کاربران